097 278 18 81   |   096 371 06 52   |  066 143 53 10
г. Киев, ул. Авиаконструктора Антонова, 15А   

ПОЛЬЩА ВВЕЛА НОВІ ПРАВИЛА ДЛЯ ЗАРОБІТЧАН

Сьогодні, 1 жовтня, у Польщі вступили нові правила працевлаштування для іноземних громадян. Дані нововведення будуть діяти для громадян шести країн, серед яких є і українці – повідомляє ресурс informednews24

Міністерство соціальної політики Польщі ініціювало скасування запрошень на роботу. Відтепер іноземці працюватимуть в країні за дозволами.

Зокрема, впровадять новий єдиний реєстр, який має бути узгоджений із прикордонниками, поліцією, консульством та урядом. До нього роботодавець зможе вносити громадян із шести країн – України, Росії, Вірменії, Білорусі, Молдови та Грузії. Перебування у реєстрі іноземців буде підставою для отримання візи.

Як розповів юрист, активіст акції «Не плачу за працю» Микола Шишкін, дозволи будуть видаватися терміном до восьми місяців, коштуватиме це абсолютно безплатно.

«Буде дозвіл на сезонну роботу строком до восьми місяців. За ним можна буде працювати лише в трьох сферах: садівництві, сільському господарстві та туризмі. Інший отримуватимуть для короткотермінового працевлаштування — на шість місяців. До слова, ініціювати видачу такого дозволу зможе лише те підприємство, яке існує більше як рік. А працювати за ним зможуть і фізичні, і юридичні особи. Працівник отримуватиме дозвіл безплатно. А ось для роботодавця він коштуватиме 30 злотих», – розповів правник.

Зазначимо, що запрошення будуть видаватися до 31 грудня включно, а у червні 2017 року втратять свою силу.

Нагадаємо, у Польщі створили українську профспілку, метою якої є ознайомлення заробітчан з України з їх правами і обов’язками, а також захист від недобросовісних роботодавців. Профспілка створена в рамках Загальнопольського порозуміння профспілок (OPZZ).